2018 Edizioa

19 laburmetrai eta 3 dokumental proiektatu ziren 2018ko azaroaren 15tik 21ra Iruñea, Donostian eta Bilbon ospatu zen Zinetikaren III edizioan. Pelikuletaz gain programa Gabriel Villotak eta Patxi Araujok emandako bi masterclassek, artistekin antolatutako hitzaldiek, “Transoceánica” performanceak eta “The Trained Particles Circus” instalazio performatikoak osatu zuten.

PELIKULA ONENA

Scalamare
Jiří Kylián
2017 NL – 10´

ZUENDARITZA ONENENA

Otherland
Jan Pieter Tuinstra & Keren Levi
2018 NL – 13’30”

PELIKULA ONENA

Scalamare
Jiří Kylián
2017 NL – 10´

ZUENDARITZA ONENENA

Otherland
Jan Pieter Tuinstra & Keren Levi
2018 NL – 13’30”

PROIEKZIOAK

PROIEKZIOAK

Selekzio ofiziala

Scalamare
(PELIKULA ONENA)
Jiří Kylián
2017 NL – 10´

Otherland
(ZUENDARITZA ONENENA)
Jan Pieter Tuinstra & Keren Levi
2018 NL – 13’30”

Banana Blue
Pia Lauritz
2017 AU – 4’59”

The Evil
Carlon Hardt
2016 BR – 2’10”

Strophe
Aimée Duchamp
2015 SP – 4’10”

Shivta

Or Schraiber
2017 IL – 10′

ZINETIKS

Some ways to get rid of a body
(AIPAMEN BEREZIA)
Hannes Renvall & Ria Bäckström
2017 FN – 21′

Schwarzfahrer
Jiří Kylián
2014 NL – 6′

7:35 de la mañana
Nacho Vigalondo
2003 SP – 8′

Basta de mendigar
Ángela Chica & Goize Blanco
2018 SP – 3’30”

Le reveil

Murielle Felix & Anna Calsina-Forrellad
2010 BE – 1’34”

DOKUMENTALAK

El baile de los años
Acrónica Producciones
2018 SP – 18′

Invisible beauty
Iñaki Alforja
2018 SP – 11’7″

Olvidándonos y recordándonos a nosotras mismas

Itxaso Díaz
2017 SP–WAL – 25’30”

OPEN SCREEN

Unidad
Oihana Varela
2018 SP – 4’59”

Night dancing
Barney Cokeliss
2016 UK – 6′

Bailaora

Rubin Stein
2018 SP – 15′

I see you I see you
Chen Jiexiao
2017 SG – 4’49”

Islander
Derek Pedrós
2018 SP – 4’37”

The crackdown
Mervi Junkkonen
2016 SE – 1′

Body of knowledge
YunTing Tsai
2015 TW – 1′

True love waits
Adi Halfin
2017 EEUU-IL – 2’55”

Selekzio ofiziala

Scalamare
(PELIKULA ONENA)
Jiří Kylián
2017 NL – 10´

Otherland
(ZUENDARITZA ONENENA)
Jan Pieter Tuinstra & Keren Levi
2018 NL – 13’30”

Banana Blue
Pia Lauritz
2017 AU – 4’59”

The Evil
Carlon Hardt
2016 BR – 2’10”

Strophe
Aimée Duchamp
2015 SP – 4’10”

Shivta

Or Schraiber
2017 IL – 10′

ZINETIKS

Some ways to get rid of a body
(AIPAMEN BEREZIA)
Hannes Renvall & Ria Bäckström
2017 FN – 21′

Schwarzfahrer
Jiří Kylián
2014 NL – 6′

7:35 de la mañana
Nacho Vigalondo
2003 SP – 8′

Basta de mendigar
Ángela Chica & Goize Blanco
2018 SP – 3’30”

Le reveil

Murielle Felix & Anna Calsina-Forrellad
2010 BE – 1’34”

DOKUMENTALAK

El baile de los años
Acrónica Producciones
2018 SP – 18′

Invisible beauty
Iñaki Alforja
2018 SP – 11’7″

Olvidándonos y recordándonos a nosotras mismas

Itxaso Díaz
2017 SP–WAL – 25’30”

OPEN SCREEN

Unidad
Oihana Varela
2018 SP – 4’59”

Night dancing
Barney Cokeliss
2016 UK – 6′

Bailaora

Rubin Stein
2018 SP – 15′

I see you I see you
Chen Jiexiao
2017 SG – 4’49”

Islander
Derek Pedrós
2018 SP – 4’37”

The crackdown
Mervi Junkkonen
2016 SE – 1′

Body of knowledge
YunTing Tsai
2015 TW – 1′

True love waits
Adi Halfin
2017 EEUU-IL – 2’55”