2020 Edizioa

68 herrialdetako 21 film laburrek eta 3 dokumentalek osatu dute ZINETIKA Jaialdiaren V. edizioaren programazioa. 2020ko urriaren 23tik azaroaren 1era bitartean burutu da jaialdia, Donostian (Kutxa Kultur-Tabakalera, Trueba zinemak), Bilbon (BilbaoArte) eta Iruñean (Baluarte).

V. edizio honetako egitaraua honako hauekin osatu da: bi masterclass (“Bizimina”, Jon Mayaren eta Pablo Irabururen eskutik; eta “Emozioak beste eskala batean filmatzea”, Michèle Anne De Meyren eta Jaco Van Dormaelen eskutik); “Dantzan sartzeko erronkak” tailerra, Becky Siegelen eskutik; eta “Biopiracy” performancea, Ziomara Hormaetxe Companyren eskutik.

FILM ONENA

At night
Naïs Graziani. 7′ 57”
2018. FR

ZUZENDARITZA ONENA

Bubble gum
(LA)Ryan Renshaw. 3′
2019. AU

FILM ONENA

At night
Naïs Graziani. 7′ 57”
2018. FR

ZUZENDARITZA ONENA

Bubble gum
Ryan Renshaw. 3′
2019. AU

PROIEKZIOAK

PROIEKZIOAK

SELEKZIO OFIZIALA

At night
(FILM ONENA)
Naïs Graziani. 7′ 57”
2018. FR

Bubble gum
(ZUZENDARITZA ONENA)
Ryan Renshaw. 3′
2019. AU

Pipo and blind love
(AIPAMEN BEREZIA)
Hugo Le Gourrierec. 13′ 16”
2019. FR

Time subjectives in objective time
Kati Kallio. 5′ 46”
2017. FI – RUS

Kubrik – Behind the fog
Michael Binz. 3′ 49”
2019. DE

Ringo rock star and his song for Yuri Gagarin
René Nuijens. 10′
2017. SRB – NL

Colorless
Abdul Hamid Mandgar. 6′ 55”
2019. AF

ZINETIKS

Maneras de ver
Jesús Iriarte. 28′ 26”
2019. ESP

DOKUMENTALAK

Emarri
Ander Iriarte. 12′ 27”
2019. ESP

DNA 2020
Aitor Ortiz de Felipe. 26′
2020. ESP

OPEN SCREEN

Virgins
Camiel Zwart. 5′
2020. IT

Ronaldo
Abdul Hamid Mandgar. 1′
2016. AF

Searching
Manuel Martín Merino. 1′
2019. ESP

Shadow
Gustavo López Mañas. 3′ 12”
2017. ESP

Track7
Andrea Tiatto. 4′ 17”
2018. IT

Locked down by birth
Sarpil Nandan Deka. 51”
2020. IN

Hako
Shumpei Nemoto. 1′
2020. SWE

Requiem
Pepe Molina Cruz. 9′ 27”
2019. ESP

Speechless
Alejandra Cardona. 2’50”
2018. SUI

Behind the curtain
G. Boeri, M. Grimaldi. 1′ 37”
2020. IT

Traces
Alex Murrull. 9′ 43”
2020. ESP

Vortex
Cüneyt Işık. 5′
2020. TR

Silhouettes
Vincent René-Lortie. 9′ 25”
2018. CA

In perspective
Arshia Zeinali. 12′ 43”
2018. IRN

SELEKZIO OFIZIALA

At night
(FILM ONENA)
Naïs Graziani. 7′ 57”
2018. FR

Bubble gum
(ZUZENDARITZA ONENA)
Ryan Renshaw. 3′
2019. AU

Pipo and blind love
(AIPAMEN BEREZIA)
Hugo Le Gourrierec. 13′ 16”
2019. FR

Time subjectives in objective time
Kati Kallio. 5′ 46”
2017. FI – RUS

Kubrik – Behind the fog
Michael Binz. 3′ 49”
2019. DE

Ringo rock star and his song for Yuri Gagarin
René Nuijens. 10′
2017. SRB – NL

Colorless
Abdul Hamid Mandgar. 6′ 55”
2019. AF

ZINETIKS

Maneras de ver
Jesús Iriarte. 28′ 26”
2019. ESP

DOKUMENTALAK

Emarri
Ander Iriarte. 12′ 27”
2019. ESP

DNA 2020
Aitor Ortiz de Felipe. 26′
2020. ESP

OPEN SCREEN

Virgins
Camiel Zwart. 5′
2020. IT

Ronaldo
Abdul Hamid Mandgar. 1′
2016. AF

Searching
Manuel Martín Merino. 1′
2019. ESP

Shadow
Gustavo López Mañas. 3′ 12”
2017. ESP

Track7
Andrea Tiatto. 4′ 17”
2018. IT

Locked down by birth
Sarpil Nandan Deka. 51”
2020. IN

Hako
Shumpei Nemoto. 1′
2020. SWE

Requiem
Pepe Molina Cruz. 9′ 27”
2019. ESP

Speechless
Alejandra Cardona. 2’50”
2018. SUI

Behind the curtain
G. Boeri, M. Grimaldi. 1′ 37”
2020. IT

Traces
Alex Murrull. 9′ 43”
2020. ESP

Vortex
Cüneyt Işık. 5′
2020. TR

Silhouettes
Vincent René-Lortie. 9′ 25”
2018. CA

In perspective
Arshia Zeinali. 12′ 43”
2018. IRN