2021 Edizioa

2021 Edizioa

ZINETIKA Zinemaldiak bere VI. edizioan jaialdiaren topaketa, hiru masterclass, bi emanaldi, instalazio bat, lantegi bat eta hainbat emanaldi berezi izan ditu, Zinetiks–, DNA Sorkuntza 2021 dokumentalaz eta haurrentzako proiekzioez gain.

FILM ONENA

Before we collide
Guy Gooch, Gregor Petrikovic
1’10’ UK

AIPAMEN BEREZIA

Call of pink
Denisa Anastasiu, Maria-Luiza Dimulescu, Catalin Rugina
16’28’’ RO

ZUZENDARITZA ONENA

Belia
Eman Hussein
9’51’’ EG

AIPAMEN BEREZIA

Lazarus
Tuxién Benet
8’34’’ USA

FILM ONENA

Before we collide
Guy Gooch, Gregor Petrikovic
1’10’ UK

ZUZENDARITZA ONENA

Belia
Eman Hussein
9’51’’ EG

AIPAMEN BEREZIA

Call of pink
Denisa Anastasiu, Maria-Luiza Dimulescu, Catalin Rugina
16’28’’ RO

AIPAMEN BEREZIA

Lazarus
Tuxién Benet
8’34’’ USA

PROIEKZIOAK

PROIEKZIOAK

SELEKZIO OFIZIALA

Before we collide
(FILM ONENA)
Guy Gooch, Gregor Petrikovic
1’10’ UK

Belia
(ZUZENDARITZA ONENA)
Eman Hussein
9’51’’ EG

Call of pink
(AIPAMEN BEREZIA)
Denisa Anastasiu, Maria-Luiza Dimulescu, Catalin Rugina
16’28’’ RO

Lazarus
(AIPAMEN BEREZIA)
Tuxién Benet
8’34’’ USA

Ending beats
Blas Payri
1’ SP

They dance with their head
Thomas Corriveau
8’ 27’’ CA

The egg child
Kevin Robic
7’20’’ FR

Erekaua
Paulo Acciolu
1’ BR

The rear window
Estefania Peñarreta, Cristina Baquerizo, Sara Acosta
4’13’’ EC

Risk
Amir Zakirov
1’20’’ RUS

ZINETIKS

The Room
Laida Aldaz Arrieta
3’40’’ SP

Inside
Laida Aldaz Arrieta. 9’51’’ SP
La Faktoria Choreographic Center

DOKUMENTALAK

DNA 2021
Aitor Ortiz de Felipe. 26’59’’ SP
Gobierno de Navarra / Nafarroako Gobernua

OPEN SCREEN

Awake
Rumi Kaul
4’04’’ NL

Where the spiders live
Holger Mohaupt
3’11’’ UK

Dear black girls
Yoram Savion
9’ USA

Flatland
Alireza Keymanesh, Amir Pousti
14’36’’ IRN

Metube3
Daniel Moshel
10’ AUS

Abbiosis
Lucía García
9’59’’ SP

Isolations
Talia Shea Levin
2’23’’ USA

The invisible heritage
Martina Faux
8’05’’ ARG

Toke
Nono
6’42’’ UK

Mercedes Dans
Andrii Kaplia
3’ 36” UKR

No, I don´t want to dance
Andrea Vinciguerra
2’39’’ UK

SELEKZIO OFIZIALA

Before we collide
(FILM ONENA)
Guy Gooch, Gregor Petrikovic
1’10’ UK

Belia
(ZUZENDARITZA ONENA)
Eman Hussein
9’51’’ EG

Call of pink
(AIPAMEN BEREZIA)
Denisa Anastasiu, Maria-Luiza Dimulescu, Catalin Rugina
16’28’’ RO

Lazarus
(AIPAMEN BEREZIA)
Tuxién Benet
8’34’’ USA

Ending beats
Blas Payri
1’ SP

They dance with their head
Thomas Corriveau
8’ 27’’ CA

The egg child
Kevin Robic
7’20’’ FR

Erekaua
Paulo Acciolu
1’ BR

The rear window
Estefania Peñarreta, Cristina Baquerizo, Sara Acosta
4’13’’ EC

Risk
Amir Zakirov
1’20’’ RUS

ZINETIKS

The Room
Laida Aldaz Arrieta
3’40’’ SP

Inside
Laida Aldaz Arrieta. 9’51’’ SP
La Faktoria Choreographic Center

DOKUMENTALAK

DNA 2021
Aitor Ortiz de Felipe. 26’59’’ SP
Gobierno de Navarra / Nafarroako Gobernua

OPEN SCREEN

Awake
Rumi Kaul
4’04’’ NL

Where the spiders live
Holger Mohaupt
3’11’’ UK

Dear black girls
Yoram Savion
9’ USA

Flatland
Alireza Keymanesh, Amir Pousti
14’36’’ IRN

Metube3
Daniel Moshel
10’ AUS

Abbiosis
Lucía García
9’59’’ SP

Isolations
Talia Shea Levin
2’23’’ USA

The invisible heritage
Martina Faux
8’05’’ ARG

Toke
Nono
6’42’’ UK

Mercedes Dans
Andrii Kaplia
3’ 36” UKR

No, I don´t want to dance
Andrea Vinciguerra
2’39’’ UK