2019 Edizioa

2019 Edizioa

Nazioarteko 15 film eta dokumental bat proiektatu ziren 2019ko urriaren 14tik 2019ra Iruñean, Donostian eta Bilbon egin zen Zinetikaren IV. edizioan.

Proiekzioez gain, jaialdiaren egitaraua beste hainbat ekimenekin osatu zen: Marian Fernándezen (Txintxua Films) masterclassarekin; Arena Comunicación Audiovisualek eskaini zuen tailerrarekin; David Espinosaren “Mi Gran Obra” performancearekin eta gonbidatutako artisten hitzaldiekin. Jaialdia hasi aurretik, urriaren 12an eta 13an, Ohiana Varelak eta Ibon Taboadak tailer bat eskaini zuten Dantzaguneak, jaialdiaren ekoizleak, antolatuta, Errenterian.

PELIKULA ONENA

Sisters
Daphne Lucker
15 min. 2018. NL

ZUZENDARITZA ONENA

Cultes
(LA)HORDE, Marine Brutti, Jonathan Debrouwer, Arthur Harel
15 min. 32 sec. 2019. FR

PELIKULA ONENA

Sisters
Daphne Lucker
15 min. 2018. NL

ZUZENDARITZA ONENA

Cultes
(LA)HORDE, Marine Brutti, Jonathan Debrouwer, Arthur Harel
15 min. 32 sec. 2019. FR

PROIEKZIOAK

PROIEKZIOAK

SELEKZIO OFIZIALA

Sisters
(PELIKULA ONENA)
Daphne Lucker
15 min. 2018. NL

Cultes
(ZUZENDARITZA ONENA)
(LA)HORDE, Marine Brutti, Jonathan Debrouwer, Arthur Harel
15 min. 32 sec. 2019. FR

Monsters
Silja Julie Chabilan, Marine Lemoine, Tiffanie Pierrot, Alejandra Vaughan
2 min. 50 sec. 2018. FR

Salt Water
Abe Abraham
5 min. 45 sec. 2018. EEUU

El infierno de los amantes crueles
Alejo Levis
4 min. 2019. ES

ZINETIKS

Dantza
Telmo Esnal
98 min. 2018, ES

DOCUMENTALAK

DNA Creación 2019
Aitor Ortiz de Felipe
Gobierno de Navarra. Departamento de Cultura y Deporte
25min. 2019. ES

OPEN SCREEN

Gotan
Lórand János
15 min. 2018. ES

Where ever I am, let me be; the sky is mine

Mahta Hosseini
1 min. 29 sec. 2018. IR

But First
Erin Brown Thomas
5 min. 22 sec. 2018. EEUU

Waves
Vojtech Domlatil
3min. 2017. CZ

Wild-er-ness
Ana Baer y Heike Salzer
6 min. 23 sec. 2019. UK

Amorfos
Nadine Holguín
9 min. 2018. CO

Carriage Return
Fenia Kotsopoulou y Daz Disley
1 min. 2017. UK

Nine Rooms
Laia Santanach e Ignasi Castañé
4 min. 45 sec. 2019. ES

Ekman´s Concise Guide to Natural Movement
T.M. Rives
8 min. 48 sec. 2018. USA

SELEKZIO OFIZIALA

Sisters
(PELIKULA ONENA)
Daphne Lucker
15 min. 2018. NL

Cultes
(SELEKZIO OFIZIALA)
(LA)HORDE, Marine Brutti, Jonathan Debrouwer, Arthur Harel
15 min. 32 sec. 2019. FR

Monsters
Silja Julie Chabilan, Marine Lemoine, Tiffanie Pierrot, Alejandra Vaughan
2 min. 50 sec. 2018. FR

Salt Water
Abe Abraham
5 min. 45 sec. 2018. EEUU

El infierno de los amantes crueles
Alejo Levis
4 min. 2019. ES

ZINETIKS

Dantza
Telmo Esnal
98 min. 2018, ES

DOCUMENTALAK

DNA Creación 2019
Aitor Ortiz de Felipe
Gobierno de Navarra. Departamento de Cultura y Deporte
25min. 2019. ES

OPEN SCREEN

Gotan
Lórand János
15 min. 2018. ES

Where ever I am, let me be; the sky is mine

Mahta Hosseini
1 min. 29 sec. 2018. IR

But First
Erin Brown Thomas
5 min. 22 sec. 2018. EEUU

Waves
Vojtech Domlatil
3min. 2017. CZ

Wild-er-ness
Ana Baer y Heike Salzer
6 min. 23 sec. 2019. UK

Amorfos
Nadine Holguín
9 min. 2018. CO

Carriage Return
Fenia Kotsopoulou y Daz Disley
1 min. 2017. UK

Nine Rooms
Laia Santanach e Ignasi Castañé
4 min. 45 sec. 2019. ES

Ekman´s Concise Guide to Natural Movement
T.M. Rives
8 min. 48 sec. 2018. USA